Ömer Akgün - Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı80’li yılların ortalarında Sarıyer, İstanbul’da dünyaya gelen Ömer Akgün, eğitim ve öğretim yıllarının tümünü İstanbul’da geçirir. Özdemir Sabancı Emirgan Lisesi ve sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde (Açık Öğretim) okur.

Ortaokul yıllarında merak sardığı web tasarım ve yazılım alanında eğitim alır. Gerek kendini geliştirmek için gerekse markaların ihtiyaçlarına çözüm üretmek anlamında birçok web sitesi yapar. Zamanla sadece web sitesi yapmanın kendisini mutlu etmediğini anladığında ise yeni arayışlar içerisine girer. İlk kez blogunu arama motorlarında konusuyla ilgili anahtar kelimelerde üst sıralara çıkartmak için tanıştığı SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) alanına ilgi duyar. Kendisinin SEO ile ilk ilgilendiği dönemlerde Türkiye’de henüz arama motoru optimizasyonu ve öneminin markalar tarafından bilinmiyor olması onu en çok heyecanlandıran hususların başında gelmiştir. Bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ve elde ettiği neticeler zamanla çeşitli markalarında dikkatini çekmiş ve danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Bazı ajanslarda ve çeşitli kurumsal firmalarda başta SEO olmak üzere tüm dijital pazarlama kanalları (SEO, Sosyal Medya, E-Mail Marketing, SEM, Mobil Marketing, Affiliate Marketing) ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Tam zamanlı olarak çalıştığı dönemlerde ayrıca freelance olarak kendi portföyündeki markalara da hizmet vermeye devam etmiştir. Her ne kadar tüm dijital pazarlama stratejileri ile yakından ilgili olsa da odağı olan SEO’dan hiçbir zaman uzak kalmamış ve bu alanda kendisini sürekli güncel tutmayı başarmış, edindiği yeni bilgileri hizmet verdiği markalar için kullanmıştır.

 

ŞUANDA NELER YAPIYOR?

+ Profesyonel iş yaşamına markalara dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti vererek devam etmektedir.
+ Eğitim kurumları bünyesinde ve talep doğrultusunda üniversitelerde, ajanslarda, firmalarda dijital pazarlama eğitimleri vermektedir.
+ Sosyal medya kulübü dergisinde (SMK DERGİ) aktif olarak SEO üzerine makaleler yazmaktadır.

SOSYAL HAYAT

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır. Yoğun bir iş yaşamı olsa da ailesi ve sevdiklerine de vakit ayırmayı ihmal etmez. Spor yapmaktan, fotoğraf çekmekten, kitap okumaktan, müzik dinlemekten, yeni yerler keşfetmekten keyif alır.