İçeriğinizle İlgili Sitelerden Backlink Almak

SEO ile ilgilenenler bilirler Google son yıllarda kendi içeriği ile ilgili sitelerden backlink alan siteleri daha üst sıralara çıkartmaktadır. Peki, kendi sitemizle ilgili bir siteden link almak o kadar kolay mı? Bunu nasıl yapabiliriz? Oldukça merak edilen bu soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Kendi içeriğimizle ilgili site demek bize aynı zamanda rakip site anlamına gelir. Hiçbir rakipte sitesinde bizim linkimizi yayınlamak istemez. Bu sorunu aşmanın en basit yolu paravan blog siteleri oluşturmak, geliştirmek ve bunlar üzerinden link almaktır. Bu yöntem 2013 yılı SEO çalışmalarında kullanılan etkin yöntemler arasındaydı; 2014 yılında da Google zıt bir algoritma geliştirmediği sürece etkili olması beklenilmektedir.  Tabi tek yöntem paravan bloglar değildir. Zaten bununla sınırlı kaldığınızda çok başarılı olamazsınız. Backlinklerin çeşitlendirilmesi gerekir. Bunun içinde google’da bazı yöntemlerle arama yaparak kendi içeriğimizle ilgili backlink alabileceğimiz diğer kaynakları bulmamız gerekir. Şimdi bu aramaları nasıl yapacağımıza gelelim.

Türkçe İçerikli Forum Sitelerini Bulma

Google arama barında site içeriğinize uygun  forum sitelerini bulmak için aşağıdaki aramaları yapabilirsiniz. Tırnak işareti içerisindeki KELİME yerine sitenizin konusunu yazınız.

VBULLETİN FORUM SİTELERİ: intitle:” KELİME” intext:”powered by vbulletin”

SMF FORUM SİTELERİ: intitle:” KELİME” intext:”powered by smf”

MYBB FORUM SİTELERİ: intitle:” KELİME” intext:”powered by mybb”

PHPBB FORUM SİTELERİ: intitle:” KELİME” intext:”powered by phpbb”

Türkçe İçerikli Güncel Blog Yazılarını Bulma

Sitenizle ilgili güncel blog yazılarından yorum backlink almak faydalıdır ve link çeşitliliği açısından abartmadan link alınması gerekir. Bunun için aşağıdaki aramayı kullanmalısınız. Tırnak işareti içerisindeki KELİME yerine sitenizin konusunu yazınız.

intitle:”KELİME” intext:”son yazılar” intext:”yorum”

Hemen Sende Yorumunu Yazabilirsin