Turkcell SuperOnline Abonesi Olmak Pişmanlıktır

İkamet ettiğim binaya Turkcell SuperOnline fiber hattının geldiğini öğrendim. Hazır fiber hat gelmişken Turkcell Super Online abonesi olursam hızlı bir internet erişimimin olacağını düşündüm ve hiçbir sorun yaşamadığım TTNET ile aboneliğimi sonlandırdım.

Konuyla ilgili olarak  bulunduğum ilçeye en yakın bayi olduğu için İstanbul Seyrantepe 3PLAY Turkcell Super Online bayisinden mehmet isimli görevli ile 0850 600 0666 numaralı telefondan ve kendisinin şirket cep telefonu yoluyla görüşmeler yaptım. Kendisi sağolsun abone oluncaya kadar benimle çok yakından ilgilendi ama sonradan anladım ki bu ilgi sadece insanları abone yapana kadarmış. Üstelik aboneliğimi başlatana kadar bana telefonda bahsettiği o kaliteli hizmetten aboneliğim başladığında gördüm ki eser bile yoktu.

 

Super Online internet hizmetim artık başlamıştı. Toplamda sadece 2 gün olmadan aniden internet bağlantım koptu. Zaten Super Online gerçeklerini de bu saat itibariyle daha iyi anlamaya başladım. Konuyla ilgili Turkcell Superonline müşteri hizmetlerine arıza kaydı açtım ve bana sorunun genel olduğu, en kısa sürede çözüm bulunacağı bilgisi iletildi. Aradan saatler, günler geçti fakat müşteri hizmetlerini her aradığımda bana aynı masallar, aynı cevaplar verilmeye devam edildi.  Şikayetlerimin, başvurularımın ardı arkası kesilmedi ama ben Superonline tarafından yaşatılan mağduriyetime bir çözüm bulamadım. Bana SuperOnline abonelik hizmetini başlatıncaya kadar yakın ilgi gösteren Seyrantepe SuperOnline bayisinde görevli mehmet bey telefonlarıma cevap bile vermiyordu. Kendilerini aramam keyiflerini kaçırmış olsa gerek Seyrantepe bayisini son aradığımda kendisini bana satış müdürü olarak tanıtan Tayfun isminde bir kişi telefonu açtı ve sert bir ses tonu ile “Probleminizle ilgileneceğiz, isterseniz aboneliğinizi 0850 222 0 222 numaralı telefonu arayıp iptal ettirebilirsiniz” dedi.

Artık SuperOnline ile olan tüm bağımı derhal koparmam gerektiğini anladım. Hemen 0850 222 0 222 numaralı telefonu arayıp iptal birimine bağlandım. SuperOnline internet hizmetimi iptal etmek istediğimi ilettim. Bana iptal durumunda cayma bedeli olarak 363,30 TL ödemem gerektiği söylendi. Daha 4 gün olmuştu hizmet almaya başlayalı ve bunun 3 günü zaten internet kesintisi ile geçti. Beynimden vurulmuşa döndüm. Mesele ödemem istenilen meblağın miktarı değil, enayi yerine koyuyor olmalarıydı.  Aboneliğimi iptal ettirmek istediğimi fakat o ücreti ödemeyeceğimi ilettiğimde bana ısrarla “o ücreti ödemek zorundasınız iptal etmek istiyor musunuz?” şeklinde yanıt verildi. Turkcell Superonline aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum deseydim muhtemelen iptal işlemimi gerçekleştireceklerdi. O 363,30 TL bana fatura edilecekti ve itiraz durumunda “müşterinin sesli onayı bulunmaktadır” diye kendilerini savunacaklardı.

Turkcell SuperOnline sözde internet hizmeti ile öyle bir yapı kurmuş ki bir kere elinizi kaptırdığınızda yandınız. Şuanda bu yazıyı yazarken evimde hala internetim bağlı değil ve ben bir AVM’de internet işlerimi halleder oldum. Anladım ki birisine kötülük yapmak istiyorsanız onu SuperOnline abonesi yapmanız yeterli.

Yaşadığım sorunla ilgili kısa bir video kaydı yaptım. Vaktinizi ayırıp izlemenizi tavsiye ediyorum.

Tabiki konuyla ilgili olarak yasal haklarımı aramak adına gerekli mercilere başvurumu yapacağım. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Ayrıca bu durumun herkes tarafından duyulması, benim yaşadığım bu sıkıntıları ya da benzerlerini başkalarının yaşamaması için mücadele vereceğim. Sizlerde yazıyı okuduktan sonra lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşınız. Bugün bana yarın size veya bir yakınınıza…

Sikayetvar.com ‘da SuperOnline Mağdurları: https://www.sikayetvar.com/superonline/internet

Twitter ‘da SuperOnline Mağdurları:

https://twitter.com/search?f=tweets&vertical=default&q=%40superonlinetr&src=typd

https://twitter.com/search?f=tweets&vertical=default&q=%40superyardim&src=typd

Sevgilerimle…

Not: Yazı içerisinde yaşanan hadiselerin süreçleri ile ilgili yakında farklı dosya ve dokümanlarda yer alıyor olacak. Takipte kalınız.

2 Yorum

Hemen Sende Yorumunu Yazabilirsin